Të martën, të mërkurën dhe të enjten 15-17 maj u zhvilluan provimet për certifikim e Gjuhës Greke-Ellinomatheia për të gjitha nivelet gjuhësore, në shkollën tonë që funksionon si qendër zyrtare provimesh nga Ministria e Arsimit të Greqisë. Konkuruesit ishin: 10 nxënës të Institucionit tonë, 12 të Kolegjit të Mesopotamit, 4 të Liceut Kishtar të Gjirokastrës, 3 nxënëse të Konviktit të Vajzave në Bularat dhe 26 nxënës nga e gjithë zona e Mitropolisë tonë. U urojmë të gjithë pjesëmarrësve suksese dhe rezultate të mbara!

You may also like...

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>