Të dielën 19 nëntor 2017 kishim gëzim të dyfishtë, sepse kujtuam përvjetorin e 11 të fronëzimit të Mitropolitit tonë z. Dhimitër si dhe festën e shenjtorëve lokal të Mitropolisë së Gjirokastrës. Pas Meshës Hyjnore, ku patë bekimin e veçantë të merrnim pjesë edhe në dorëzimin në gradën e dhjakonit të të riut Viktor Jani, vijoi në sallën e shkollës një program i shkurtër me pjesëmarrjen e të gjitha institucioneve arsimore të Kishës sonë që funksionojnë në Mitropolinë e Gjirokastrës. Festa u mbyll me urimet atërore të Hirësi Dhimitrit.

 

 

You may also like...

Add Comment RegisterΣχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>