Të hënën, 25 shtator 2017, vizitoi dhe përuroi Gjimnazin e ri «Frymë Dashurie», në Gjirokastër Fortlumturia e Tij Kryepiskopi i Shqipërisë z. Anastas. Fillimisht u krye Ajasma në kishëzën e shkollës që i është dedikuar Ngjalljes së Krishtit dhe më vonë vijoi një program nga Kori i shkollës në sallën e aktiviteteve. Të pranishmit i përshëndeti me fjalë të ngrohta dhe urime atërore Kryepiskopi Anastas.
Urojmë qe edhe kjo shkollë e Kishës sonë të jetë një qendër e kultivimit të dijes dhe të virtytit!DSC_0608
 

You may also like...

Add Comment RegisterΣχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>